Kiedy wykonać sesję noworodkową?
Ten rodzaj sesji najlepiej zarezerwować jeszcze w okresie ciąży, ponieważ sesję noworodkową wykonuje się między 4 a 10 dniem życia dziecka. Jest to najbardziej optymalny czas, ponieważ noworodek “pamięta” swoje ułożenie z brzucha mamy i przez jakiś czas zachowuje wyjątkową elastyczność, dzięki czemu jest podatny na układanie do poszczególnych póz. Jednak taka gibkość nie trwa długo - w okolicach 2-3 tygodnia stawy dziecka stają się sztywniejsze i ułożenie go w pożądanych pozycjach jest naprawdę bardzo trudne. Kolejną kwestią są kolki i bóle brzuszka, które również często pojawiają się w okolicach 2-3 tygodnia życia. 

Jak przygotować się do sesji noworodkowej?
Zazwyczaj większość czasu podczas sesji noworodkowej zajmuje usypianie małego modela, dlatego aby ułatwić i przyśpieszyć jego zaśnięcie najlepiej, aby maluszek nie spał i nie jadł około 2 godzin przed zdjęciami. Czas na karmienie przewidziany jest przed wykonaniem pierwszych ujęć. Jeżeli dziecko karmione albo dokarmiane jest mlekiem modyfikowanym, prosimy zabrać go tyle, by starczyło na około 4 karmienia. Dodatkowo prosimy, by w dniu sesji maluszka nie smarować żadnym kremikiem, a wieczór przed sesją nie natłuszczać mocno jego skóry.  W studiu znajduje się czajnik, a także przewijak i fotel, na którym można nakarmić maluszka. Prosimy o zabranie podstawowych akcesoriów, bez których świeżo upieczony rodzic nie rusza się z domu – pieluszki, wilgotne chusteczki, kocyk do okrycia maleństwa i smoczek, jeśli Państwa dziecko go używa.

Zdarza się, że podczas zmiany stylizacji, albo usypiania dziecka, rodzice przytulają dziecko nie zakładając mu wcześniej pieluszki, dlatego zawsze polecamy „na wszelki wypadek” wziąć coś dla siebie na przebranie.

Do zdjęć rodzinnych najlepiej przygotować koszulki/koszule/bluzki jednokolorowe, bez napisów, nadruków i wzorów. Najlepiej, żeby ubranie wszystkich członków rodziny było utrzymane w jednej kolorystyce (zazwyczaj zachęcamy do takich kolorów jak czerń, biel, beż, brąz). Pięknie wychodzą również zdjęcia rodzinne w stylu skóra do skóry (maleństwo na golaska, tata bez koszulki, a mamie zasłaniamy tylko piersi), ale ostateczna decyzja oczywiście należy do rodziców.

Jak wygląda sesja noworodkowa?
Każda sesja ma pewien z góry ustalony przebieg, jednak sesje noworodkowe są pod tym względem wyjątkowe. Dzieje się tak dlatego, iż to maluszek jest jej głównym bohaterem, a przy okazji - jej reżyserem. I to od jego nastroju zależy nasza współpraca. Niemniej sesję rozpoczynamy od zdjęcia wierzchniego ubranka i zabiegów pielęgnacyjnych oraz karmienia. Następnie przygotowujemy odpowiednie warunki do snu, owijamy maluszka w owijkę, włączamy delikatną muzykę relaksacyjną lub Baby Shusher i układamy kolejno w przygotowanych wcześniej miejscach i rekwizytach.  Czasami zdarza się tak, iż mimo wszelkich starań rodziców i fotografa, maluszek nie jest spokojny i nie ma szansy na wykonanie choćby jednego zaplanowanego ujęcia. Wówczas wykonywane są ujęcia "bliskościowe", na których rodzice są obecni, ale widać ich jedynie fragmentarycznie podczas trzymania maluszka na rękach, kładzenia na swoim brzuchu lub klatce piersiowej, etc. W zależności od upodobań klientów, wykonujemy ujęcia wspólne (portretowe) z rodzicami i starszym rodzeństwem (jeśli takowe już jest). Warto w tym miejscu wspomnieć, iż bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem, a wykonywane pozycje oraz wykorzystywane rekwizyty są wykonane z przeznaczeniem do tego typu sesji.

Co dzieje się po sesji?
Wszystkie zdjęcia, jakie powstały podczas sesji przechodzą selekcję. Następnie poddawane są konwersji do plików .jpg i w takiej postaci zamieszczane są w prywatnej galerii, do której link przesyłam Klientom kilka dni po sesji. Są to zdjęcia jedynie poglądowe i spośród nich Klienci dokonują wyboru tych ujęć, które wywierają na nich największe wrażenie, są im bardziej bliskie i dla nich najpiękniejsze. Po zatwierdzeniu wyboru zdjęć i dokonaniu płatności online poddaje zdjęcia obróbce graficznej. Po ok. 14 dniach Klienci otrzymują powiadomienie e-mail o możliwości pobrania zdjęć z galerii i w tym samym czasie zamawiam wydruki. Po ich otrzymaniu z drukarni informuję o możliwości ich odbioru.

Wszystkie niezbędne informacje
na temat
SESJI noworodkowej

STREFA KLIENTA

Wszystkie niezbędne informacje
na temat
SESJI CIĄŻOWEJ

Każde spotkanie z fotografem, szczególnie to pierwsze, budzi różnorodne pytania. Dlatego też wychodząc naprzeciw moim Klientom, zamieszczam poniżej najważniejsze informacje dotyczące przygotowania do sesji, jej przebiegu i przygotowania produktu finalnego, jakim są Państwa piękne fotografie.

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?
Na sesje ciążowe (brzuszkowe) zapraszam zazwyczaj pomiędzy 28. a 36. tygodniem ciąży. Brzuszek jest już wówczas ładnie zaokrąglony, przyszła mama ma zazwyczaj za sobą dolegliwości z pierwszego trymestru i nie czuje się jeszcze tak zmęczona, jak pod koniec ciąży. A przecież chodzi o to, by uwiecznić ten najpiękniejszy dla niej czas oczekiwania na Maleństwo. W związku z czym ważne, by czuła się jak najpiękniej i jak najlepiej. 

Jak przygotować się do sesji ciążowej?
Sesję poprzedza konsultacja dotycząca oczekiwań Klientów co do zdjęć, wybór pakietu, doboru ubrań i dodatków, ich kolorystyki. Przygotowując się na sesję, warto zadbać o uczesanie, makijaż i manicure, co także omawiamy podczas bezpłatnej konsultacji. Na samą sesję najlepiej ubrać się swobodnie i zabrać ze sobą przekąski i wodę dla siebie i osób towarzyszących, szczególnie gdy będą z nami dzieci. Dla przyszłej mamy udostępniam stroje do sesji, posiadam także wybór ubranek dla młodszych dzieci. Jeśli chodzi o przyszłego tatę i starsze dzieci, polecam przygotować jasne, jednolite ubrania, pozbawione nadruków i wzorów. Najlepiej sprawdzają się koszule (nie podkoszulki), materiałowe spodnie. Na sesje plenerowe warto przygotować odpowiednie obuwie pasujące do całości. Sesje w studiu w dużej mierze odbywają się boso. Jeśli sesja plenerowa odbywa się latem, warto zadbać o środki przeciw komarom.

Czy są dostępne suknie ciążowe do sesji?
Dysponuję sukniami ciążowymi, spośród których Klientka może sama wybrać ulubioną na swoją sesję. Jeśli sesja odbywa się w plenerze - zabieram ze sobą wskazane przez Klientkę suknie i dobieram do nich dodatki: wianki, kapelusze. Dysponuję także ubrankami i dodatkami dla młodszych dzieci.

Jak wygląda sesja ciążowa?
Sesje ciążowe odbywają się zarówno w studiu, jak i w plenerze. Poza ujęciami samej przyszłej mamy, wykonuję także zdjęcia z przyszłym Tatą oraz starszym rodzeństwem. Na początku naszego spotkania krótko powtarzamy szczegóły sesji określone podczas naszych konsultacji. Sesja trwa około godziny. Jeśli biorą w niej udział dzieci - sesję dzielimy na dwie części: ujęcia przyszłej mamy i ujęcia wspólne. Wspólnie ustalamy, która część sesji odbywa się najpierw i zgodnie z tym dzieci z tatą mogą nie być obecne podczas wykonywania ujęć dla przyszłej mamy. Podczas, gdy sesje studyjne mogą odbywać się bez względu na porę dnia czy pogodę, tak sesje plenerowe w miesiącach letnich odbywają się wieczorowa porą.

Co dzieje się po sesji?
Wszystkie zdjęcia, jakie powstały podczas sesji przechodzą selekcję. Następnie poddawane są konwersji do plików .jpg i w takiej postaci zamieszczane są w prywatnej galerii, do której link przesyłam Klientom kilka dni po sesji. Są to zdjęcia jedynie poglądowe i spośród nich Klienci dokonują wyboru tych ujęć, które wywierają na nich największe wrażenie, są im bardziej bliskie i dla nich najpiękniejsze. Po zatwierdzeniu wyboru zdjęć i dokonaniu płatności online poddaje zdjęcia obróbce graficznej. Po ok. 14 dniach Klienci otrzymują powiadomienie e-mail o możliwości pobrania zdjęć z galerii i w tym samym czasie zamawiam wydruki. Po ich otrzymaniu z drukarni informuję o możliwości ich odbioru.

Fotograf-Gostynin-fotograf-gostynin-studio-fotograficzne-sesje-zdjeciowe