REGULAMIN SESJI FOTOGRAFICZNYCH
fotograf gostynin

fotograf gostynin - studio fotograficzne gostynin- piekne zdjecia gostynin

Niniejszy regulamin został stworzony na bazie doświadczenia i najczęściej zadawanych pytań.
Nazywam się w nim „FOTOGRAFEM” a każdego kto korzysta z moich usług „KLIENTEM”.
Stworzony został po to, by współpraca była jasna i przyjemna. 

 

1. Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do niniejszego regulaminu i ma obowiązek się z nim zapoznać. Decyzja o skorzystaniu z usług Fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.

2. Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu.
 

3. W chwili ustalania terminu fotograf wpisuje do kalendarza ustaloną sesję i ów wpis jest ważny przez 3 dni. W tym czasie należy uiścić opłatę rezerwacyjną
w wysokości 50 zł (sesje plenerowe i studyjne) lub 100 zł (reportaże) na wskazany numer konta bankowego. W razie jej braku, termin jest automatycznie anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych. 
ŚWIATŁOCZUŁA Fotografia Artystyczna
94 1140 2004 0000 3102 8224 8737

 

4. W przypadku rezerwacji sesji plenerowej, do podanych w cenniku kwot należy doliczyć 50 zł. Każdy dojazd na miejsce sesji to dodatkowy czas fotografa, koszt dojazdu, czas na przygotowanie i spakowanie rekwizytów i strojów, a także koszty poniesione z ich praniem/czyszczeniem/szyciem w przypadku zabrudzenia lub zniszczenia. W przypadku konieczności dojazdu poza miasto Białystok, należy doliczyć odpowiednio 1zł za 1km.
 

5. Termin sesji może ulec zmianie np. z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych, czy choroby Klienta. Fotograf musi być informowany o potrzebie przełożenia terminu najpóźniej na 1 dzień przed sesją. Wówczas wspólnie ustalany jest kolejny termin.
Drugie przełożenie terminu sesji przez Klienta wiąże się z utratą opłaty rezerwacyjnej.

 

6. Fotograf może przesunąć 1 raz termin sesji bez konsekwencji. W przypadku, kiedy fotograf nie może np. z powodu choroby zrealizować zleconego reportażu, zapewnia dla Klienta zastępstwo innego fotografa.
 

7. Chętni na sesje powierzają Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących świadczonych usług. tj. np. stworzenie galerii on-line, w której klient dokonuje wyboru fotografii i produktów, kontaktu mailowego, telefonicznego. Dane nie zostają przekazywane innym podmiotom lub osobom trzecim (informacja o RODO).
 

8. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii jaką zakupił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/nie obrobionych. Może jednak zakupić dodatkowe ujęcia. Cennik szczegółowo informuje Klienta ile otrzyma ujęć i jaka jest cena za każde kolejne.
 

9. Przygotowanie do sesji jest niezwykle ważne i znacznie wpływa na jakość zdjęć. Warto zatem zadbać o makijaż, fryzurę, ubiór i obuwie, itp. - każdorazowo szczegóły omawiane są przed sesją. z uwagi na fakt, iż każde spotkanie z Klientami jest wyjątkowe, niepowtarzalne, szczególne. Dlatego też takie detale mają charakter indywidualny.
 

10. Po wykonaniu sesji Klient otrzymuje link do prywatnej galerii zdjęć do wyboru. Fotografie w galerii są surowymi plikami zabezpieczonymi znakami wodnymi, które zostają usunięte w procesie postprodukcji. Galeria jest aktywna przez 3 miesiące i na ten czas składa się możliwość dokonania wyboru ujęć oraz ich pobrania po zakończonym procesie obróbki. Zdjęcia z reportaży są zamieszczane w galerii w chwili, kiedy są gotowe do pobrania (nie ma możliwości uprzedniego wyboru konkretnych ujęć).
 

11. Fotograf dokłada wszelkich starań, by zdjęcia były gotowe jak najszybciej. Maksymalny czas oczekiwania na zdjęcia wykonane w studiu lub plenerze wynosi 14 dni roboczych (wyjątek stanowi okres sesji świątecznych), a zdjęć reportażowych - 30 dni. Zdjęcia są przekazane po dokonaniu płatności. O gotowych zdjęciach Klient informowany jest mailowo, telefonicznie, SMSem lub poprzez komunikator Messenger. Zdjęcia z reportaży są zamieszczane w galerii w chwili, kiedy są gotowe do pobrania (nie ma możliwości uprzedniego wyboru konkretnych ujęć).
 

12. Sesje odbywają się w plenerze oraz w studiu. Miejsce i czas sesji plenerowych każdorazowo wyznaczane są podczas konsultacji z Klientem.
Sesje w soboty i niedziele z reguły dotyczą ślubów, chrztów i komunii świętych. Sesje studyjne odbywają się w godzinach 9:00 - 18:00 (studio opuszczane jest najpóźniej o godzinie 20:00).

 

13. Klient sam zdecyduje o zgodzie na upublicznienie swojego wizerunku w portfolio Fotografa, podczas wystaw, wernisaży– publikacji w prasie czy materiałach reklamowych. Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę. Zgoda na upublicznienie wizerunku jest zawarta w umowie podpisywanej przed wykonaniem usługi fotograficznej.
 

14. Na sesjach nie fotografujemy i nie filmujemy (w tym telefonem komórkowym), chyba że taka okoliczność zostanie ustalona uprzednio z fotografem. Punkt ten nie dotyczy reportaży.
 
 
15. Fotograf zawsze na kilka dni przed sesją drogą mailową lub SMS-ową potwierdza datę i godzinę sesji. W przypadku braku reakcji do dnia poprzedzającego sesję, Fotograf wysyła powiadomienie o anulowaniu terminu sesji. Punktualność przybycia na sesję jest bardzo ważna, aczkolwiek lepiej jest być chwilkę później niż za wcześnie, ponieważ sesję może poprzedzać inna, po zakończeniu której studio musi zostać odpowiednio przygotowane i lepiej uniknąć czekania przed studiem. 
 
 

16. Klient może odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 20zł – kurier. Wysyłka za granicę ustalana jest indywidualnie.
 

17. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Fotograf wykonuje swoje prace zgodnie z jego poczuciem estetyki oraz charakterystycznym dla niego stylem.
 

18. Klient decydujący się na sesję w studio musi zachować pewną umiarkowaną ostrożność. To miejsce, gdzie znajduje się wiele przedmiotów: tła, lampy, garderoba, meble, kosmetyki. Rzeczy cenne dla Fotografa i Klient powinien do wszystkiego podchodzić z szacunkiem. Klient jest odpowiedzialny za swoje dziecko podczas sesji (w tym wyrządzone przez niego krzywdy na własnym ciele czy szkody powstałe w studiu wskutek obchodzenia się ze znajdującymi się tam rzeczami w sposób niewłaściwy ).
 

19. Klient dokonując wyboru sesji otrzymuje dokładnie to, czego sesja dotyczy. Przykładowo wybierając sesję rodzinną, nie jest możliwe wykonanie „przy okazji” kilku ujęć kobiecych, czy biznesowych lub urodzinowych dla dziecka. Oczywiście, nie ma problemu przedyskutować taką możliwość wcześniej. Jeśli klient chciałby wykonać takie fotografie, należy to omówić w momencie ustalania szczegółów sesji.
Dzieje się tak dlatego, iż każdorazowo Fotograf przygotowuje studio, sprzęt, rekwizyty pod daną, wybraną sesję.

 

20. Prawa autorskie do zdjęć należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu PRAWA AUTORSKIEGO zatem nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody Fotografa.


Powyższe wytyczne dyktowane są wielką chęcią przeżycia
przez obie strony wspaniałego czasu, bez nerwów czy niedomówień.
Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć klatki ulotnej rzeczywistości.
Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.

Fotograf-Gostynin-fotograf-gostynin-studio-fotograficzne-sesje-zdjeciowe